MARKETLERİN VE BAKKALLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA

MARKETLERİN VE BAKKALLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA

MARKETLERİN VE BAKKALLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA

Medya » Duyurular

İl/ ilçelerimizdeki tüm marketler 09:00-21: 00 saatleri arasında hizmet verecektir. Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb hariç) onda biri kadar olacaktır.

Örneğin marketin müşterilerinhizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekmektedir.Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asılarak ilan edecekler, içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaklardır. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacaktır. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asacaklardır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

2) İl/ ilçelerimizdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil). araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu Kabul edecekler. araç içindeki yolcuların oturma şekli mümkün olduğuncayan yana olanlarda bir koltuk boş, arka sıradakiler öndekinin çaprazı ve aynı sırada olanlarda bir koridor, diğeri cam kenarı gibi yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacaktır.